Fundacja Zawsze w Formie

AGOGE – Spartańska szkoła życia

Wojskowy klimat w naszym klubie? Czemu nie!

Agoge – filozofia spartańskiej szkoły życia. W dawnych czasach była nauką dyscypliny, taktyki wojskowej, męstwa, szlachetności. „Tworzyła” mężczyzn silnych fizycznie i mentalnie do służby w spartańskiej armii, którzy byli przygotowywani na każde warunki życia oraz walki.

Agoge z języka starogreckiego oznacza „przywództwo” lub „trening”.

Dlatego że filozofia ta, jest bardzo bliska naszym  przekonaniom oraz wpisuje doskonale w działania statutowe naszej fundacji, postanowiliśmy stworzyć sekcję AGOGE w naszym klubie.

Artur „Wodzu” Krysiński – prekursor i pomysłodawca szkoły AGOGE w Polsce; instruktor taktyki i techniki interwencji, posiadający 25 letnie doświadczenie w służbach mundurowych, a w tym 17 letnie doświadczenie w patrolach interwencyjnych. Jest certyfikowanym członkiem Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych oraz walki wręcz.  Oprócz tworzenia szkoły Agoge prowadzi kursy z zakresu walki wręcz (combat militarny). Obecnie, również  jest żołnierzem służby czynnej Wojska Polskiego. Swoje umiejętności i wiedzę stale doskonali i rozwija podczas uczestnictwa w różnego rodzaju szkoleniach.

Czym w takim razie są zajęcia Agoge?

To bardzo intensywne treningi walk, oparte na technikach policyjnych i wojskowych, podczas których szczególny nacisk skoncentrowany jest na technikach interwencji (w tym walki w bliskim kontakcie). Jest to też wiedza z zakresu szkoły przetrwania oraz kształtowanie charakteru. Podczas spotkań omawiane są tematy związane z bezpieczeństwem osobistym, unikaniem zagrożeń, zachowaniem w sytuacjach niebezpiecznych, a także po prostu zachowania się na co dzień w przestrzeni publicznej czy w środkach transportu. Dzięki temu dowiesz się jak poruszać się po chodnikach i drogach, jak siadać w lokalach i środkach transportu, jakie postawy ciała przyjmować oraz jakich niebezpiecznych miejsc i zdarzeń unikać.

„Walcz Przetrwaj Przeżyj” – tradycja połączona z nowoczesną techniką jej przekazywania.

Dzięki tym treningom nauczysz się militarnych technik walki, zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności potrzebne w trudnych warunkach występujących dookoła Ciebie; wykształcisz w sobie najlepsze męskie (dla mężczyzn) oraz damskie (dla kobiet) cechy silnego charakteru; poznasz wartość dyscypliny, nabierzesz nawyków, które z czasem, staną się bezcenne dodając uroku i wartości twojej postawy; siła, precyzja, współpraca, działanie!

Zapraszamy na treningi już od dziś!

AGOGE – Spartańska tradycja

Pantera Family & Sport Club

Fundacja Zawsze w Formie

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *