AGOGE – Spartańska szkoła życia

Wojskowy klimat w naszym klubie? Czemu nie!

Agoge – filozofia spartańskiej szkoły życia. W dawnych czasach była nauką dyscypliny, taktyki wojskowej, męstwa, szlachetności. „Tworzyła” mężczyzn silnych fizycznie i mentalnie do służby w spartańskiej armii, którzy byli przygotowywani na każde warunki życia oraz walki.

Agoge z języka starogreckiego oznacza „przywództwo” lub „trening”.

Dlatego że filozofia ta, jest bardzo bliska naszym  przekonaniom oraz wpisuje doskonale w działania statutowe naszej fundacji, postanowiliśmy stworzyć sekcję AGOGE w naszym klubie.

Artur „Wodzu” Krysiński – prekursor i pomysłodawca szkoły AGOGE w Polsce; instruktor taktyki i techniki interwencji, posiadający 25 letnie doświadczenie w służbach mundurowych, a w tym 17 letnie doświadczenie w patrolach interwencyjnych. Jest certyfikowanym członkiem Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych oraz walki wręcz.  Oprócz tworzenia szkoły Agoge prowadzi kursy z zakresu walki wręcz (combat militarny). Obecnie, również  jest żołnierzem służby czynnej Wojska Polskiego. Swoje umiejętności i wiedzę stale doskonali i rozwija podczas uczestnictwa w różnego rodzaju szkoleniach.

Czym w takim razie są zajęcia Agoge?

To bardzo intensywne treningi walk, oparte na technikach policyjnych i wojskowych, podczas których szczególny nacisk skoncentrowany jest na technikach interwencji (w tym walki w bliskim kontakcie). Jest to też wiedza z zakresu szkoły przetrwania oraz kształtowanie charakteru. Podczas spotkań omawiane są tematy związane z bezpieczeństwem osobistym, unikaniem zagrożeń, zachowaniem w sytuacjach niebezpiecznych, a także po prostu zachowania się na co dzień w przestrzeni publicznej czy w środkach transportu. Dzięki temu dowiesz się jak poruszać się po chodnikach i drogach, jak siadać w lokalach i środkach transportu, jakie postawy ciała przyjmować oraz jakich niebezpiecznych miejsc i zdarzeń unikać.

„Walcz Przetrwaj Przeżyj” – tradycja połączona z nowoczesną techniką jej przekazywania.

Dzięki tym treningom nauczysz się militarnych technik walki, zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności potrzebne w trudnych warunkach występujących dookoła Ciebie; wykształcisz w sobie najlepsze męskie (dla mężczyzn) oraz damskie (dla kobiet) cechy silnego charakteru; poznasz wartość dyscypliny, nabierzesz nawyków, które z czasem, staną się bezcenne dodając uroku i wartości twojej postawy; siła, precyzja, współpraca, działanie!

Zapraszamy na treningi już od dziś!

AGOGE – Spartańska tradycja

Pantera Family & Sport Club

Fundacja Zawsze w Formie

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *