Fundacja Zawsze w Formie

Promowanie Aktywności Fizycznej

Zadaniem Fundacji jest promowanie sportu, aktywności fizycznej oraz aktywnego wypoczynku.

Aktywność fizyczna oznacza po prostu ruch ciała związany ze zużywaniem energii. Ruch rozwija mięśnie, układ krążeniowo-oddechowy, podnosi sprawność i wydolność fizyczną oraz wpływa na ogólne samopoczucie. 

Ruch jest również nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia.

Swoją działalnością chcemy uczyć przyjemności, którą można czerpać z aktywności fizycznej w każdym wieku, pokazywać, że sport to nie tylko wszechobecna rywalizacja i dążenie do osiągania jak najwyższych wyników, ale również dobra zabawa i kreatywne spędzanie czasu. 

Chcemy zmienić postrzeganie aktywności sportowej przez społeczeństwo jako przymus, czy wyidealizowane osiąganie celów stawianych nam przez media masowe. 

Zależy nam, aby każdy z nas robił to, co lubi, po swojemu, a przy okazji żeby było to dobre dla naszego zdrowia i samopoczucia.

NASZE DZIAŁANIA

ZAJĘCIA SPORTOWE

Dzięki współpracy z wykwalifikowanymi trenerami i instruktorami oferujemy zajęcia i szkolenia z zakresu sztuk walki (Aikido, Karate, Krav Maga) oraz samoobrony. Są one skierowane zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dla dorosłych. Prowadzimy treningi stacjonarne w profesjonalnie wyposażonej sali sportowej na Mokotowie.

SZKOLENIA I POKAZY

Ważnym aspektem przekazywania i poszerzania wiedzy jest organizacja szkoleń, wykładów, konferencji czy kursów. Nasza Fundacja może zorganizować zajęcia z zakresu aktywności ruchowej, samoobrony, sztuk walki. Szkolenia mogą się odbywać w szkołach, firmach czy innych instytucjach. Współpracujemy ze specjalistami, którzy odpowiednio przygotują tego typu spotkanie w dowolnym miejscu.

ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ

Bardzo ważne w rozwoju dzieci i młodzieży jest odpowiednie kształtowanie nawyków i zachowań. Aby przekonać je do aktywności fizycznej organizujemy pokazy sztuk walki, samoobrony czy innych zajęć ruchowych, które mają na celu zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu i dbania o zdrowie.

OBOZY I WYCIECZKI SPORTOWE

Nasza Fundacja dzięki współpracy z doświadczoną kadrą pedagogiczną organizuje też obozy sportowe, wycieczki i wyjazdy dla grup zorganizowanych (zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych). Oprócz dłuższych wyjazdów oferujemy krótsze, jednodniowe lub kilkugodzinne atrakcje.